2005-6. tanév – 1. évad

Hallottál-e a kvarkokról, a nanocsövekről és a kvantumpöttyökről, vagy arról,
meddig tágul a Világegyetem, hogyan párolog el a fekete lyuk?

Tudod-e, hogyan tájékozódnak a szitakötők, melyik a legkevésbé környezetszennyező energiaforrás, mire emlékeznek az emlékező fémek?

Érdekel-e, hogy miért mágneses a Föld, miért olyan pusztító a cunami és a hurrikán, miért világít a Nap, vagy hogy miben hasonlít az internet a társadalmi kapcsolatok hálózatához? Szerinted túléli-e a fizikusok kísérleteit Schrödinger macskája?

Hallottál már az új felsőoktatási rendszerről, a három egymásra épülő cikluson alapuló egyetemi képzésről? Jövőre indul az első ciklus, a három éves alapképzés, (BSc.), amelyre a mester és a doktori képzés épül, így a fizika és társtudományainak oktatása már az új képzési a rendszerbe illeszkedik. Előadássorozatunkban bemutatjuk azokat a lehetséges tanulmányi utakat, amelyet a hazai felsőoktatás patinás, nemzetközi hírnévnek és elismertségnek örvendő egyeteme kínál a vállalkozó kedvű, érdeklődő fiataloknak.

Ha érdekelnek e kérdések és a tudomány válaszai, nézz bele a 2005. szeptemberében kezdődött előadássorozatunkba!