A mini szatellittől a sumo-robotig 📺

Pető Mária (Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy és MTA-ELTE Fizika Tanítása Kutatócsoport)

#189, méréstechnika, mindennapi fizika, számítástechnika
Időpont:  2018.11.29. (17:00 - )

Űrkutatás, műholdak, vonalkövető vagy sumot játszó robotok… Olyan fogalmak ezek, amelyek mindenkit érdekelnek, de nagyon távolinak, néha elérhetetlennek tűnnek. Ez viszont csak látszat, mert már a 9-10-es diák ismeretei, kíváncsisága, fantáziája és érdeklődő hozzáállása elég ahhoz, hogy mindezt működőképessé tegyük. Egy robot, műhold megépítése az ötlettől a működőképes eszközig nagyon hosszú, érdekfeszítő feladat, amellyel szinte elérhetetlen távlatok nyílnak meg a kreatív alkotásban. Azt, hogy egyszerű modelleket középiskolás szinten is lehet építeni, nagyon kevesen hiszik el, talán csak akkor, ha már látják a kész műszert. Az előadás során bemutatok néhány saját eszközt az egyszerű Arduino meteo-állomástól a vonalkövető robotig.

Az előadó által bemutatott videók:
  • Arduino Paper Piano [mp4] (28,0MB)
  • CanSat 2012 Andoya [mp4] (130,6MB)
  • CanSats in Europe – 2015 Romanian Competition – SzMK Team [mp4] (24,8MB)
  • Tudósklub [mpg] (297,9MB)