Repül az elektron, ki tudja, hol áll meg, kit hogyan talál meg… 📺

Fröhlich Georgina (Országos Onkológiai Intézet, Sugárterápiás Központ)

#141, orvosi fizika
Időpont:  2015.03.26. (17:00 - )

Az előadás a magfizika–biofizika azon területére nyújt betekintést, amiről az egyetemi fizikus tanulmányok során sem igen esik szó: az ionizáló sugárzások gyógyászatban betöltött szerepéről. Szó lesz a különböző diagnosztikus képalkotó eszközökről, az izotópos leképezésekről és –terápiáról, majd a legérdekesebb modern sugárterápiás technikákról, pl. lineáris gyorsítóval végzett besugárzásról, gamma–késről, proton– és nehézion–terápiáról és az izotóppal végzett testen belüli besugárzásokról.

• További ajánlott cikkek, linkek:
    • Fröhlich Georgina: Radioaktív izotópok a testünkben. A prosztata belső sugárkezelése (Élet és tudomány, ISSN 0013-6077, 2013. (68. évf.) 6. sz. 179-181. old.) [pdf] (1,3 MB)
    • Fröhlich Georgina: Ionizáló sugárzások a gyógyításban http://chopin.web.elte.hu/Tematika-Ionsuggyogy.htm

pdf atomcsill_10_13_Frohlich_Georgina Az előadás fóliái