10 éves lett a Higgs-bozon! Mit mesél a tinédzser részecske a mikrovilágról?

Meghívó: Higgs-10 ismeretterjesztő délután az ELTE-n nov. 19-én

Nov. 19-én izgalmas részecskefizikai ismeretterjesztő eseményre várunk minden érdeklődőt az Eötvös Loránd Tudományegyetem Fizikai Intézetében a Higgs-bozon felfedezésének 10 évfordulója és a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából.

10 éves lett a Higgs-bozon! Mit mesél a tinédzser részecske a mikrovilágról?
Ismeretterjesztő program középiskolásoknak és minden érdeklődőnek

A rendezvény helyszíne, időpontja:
ELTE TTK Lágymányos, Északi Épület, 2022. november 19., szombat 14-18h

Az esemény Facebook oldala:  https://www.facebook.com/events/3381902002091668

Előadások, bemutatók, beszélgetések
14h00 Major Péter: A mikrovilág leírása: a Standard Modell és a Higgs-bozon (előadás)
14h30 Pásztor Gabriella: Az Univerzum titkai: nyitott kérdések a részecskefizikában (előadás)
15h00 Kis-Tóth Ágnes: Fizikai jelenségek és kísérleti módszerek (kísérleti bemutató)
15h30 Veres Gábor: Részecskefizikai gyorsítók és detektorok (előadás)
16h00 Szillási Zoltán, Béni Noémi: Virtuális látogatás a CERN-ben (videokapcsolatban a CMS kísérlet kutatóival)
16h30 Péli Zoltán: Bomlékony Világegyetem (előadás)
17h00 Trócsányi Zoltán: Mi a sötét energia? (előadás)