Kovács István: fizikusként kinyílik az ember előtt a világ!

Ismerjétek meg jövő november 26-i előadónkat Kovács Istvánt!

„Középiskolásként eleinte a matematikában találtam meg a problémamegoldás és felfedezés lebilincselő örömét. Kezdetben a legnagyobb mozgatóerő az lehetett,Kovács István hogy ebben a varázslatos, absztrakt világban elmélyedve el lehetett szakadni a mindennapok nehézségeitől. Abban hogy ez az érdeklődés eredményekre is vezetett, rendkívüli szerepe volt Berzés osztályfőnököm, Dr. Kiss Miklós tanóráinak és Kissné Császár Erzsébet matematika szakköreinek és kiemelt figyelmének. A számos matematika, fizika és kémia verseny kiváló lehetőséget adott arra hogy érdekes problémákkal szembesülve új megoldásokat dolgozhassak ki. Bár nagyon élveztem a fizika, kémia és alkalmanként biológiai alkalmazását a matematikának, sokáig azt gondoltam, hogy matematikusként szeretnék tovább tanulni. Ez végérvényesen akkor változott meg, amikor volt szerencsém Lovas István és Csörgő Tamás fizikusokkal találkozni egy előadáson ahol a pályájukról meséltek. Addigi sejtésem megerősítést nyert: fizikusként kinyílik az ember előtt a világ és megmarad annak az esélye, hogy a fizikán túl matematikával, kémiával vagy akár biológiával is eredményesen foglalkozzunk. Mondhatnám azt is, hogy már akkor sem tudtam eldönteni melyik terület érdekel a legjobban és a fizikus pálya nem kényszerített rá (láthatóan azóta sem) egy visszafordíthatatlan döntésre.”